Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Балахівська селищна рада» (код ЄДРПОУ: 04366933) був реорганізований і увійшов до складу Петрівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

смт. Балахівка
2019 рік

Балахівка – селище міського типу, розташоване на лівобережжі ріки Інгулець, за 20 км від районного центру смт. Петрове і за 13 км від залізничної станції Королівка. Населення станом на 01.01.2019 року - 749 чоловік.

Територія селища, як адміністративно-територіальної одиниці та її межі визначаються технічною документацією, виданою інститутом "Укрземпроект", Кіровоградський філіал інв. №1/6-295-1 від 30.06.1992 р., який видав Технічну документацію по встановленню меж земель в границях Балахівської селищної ради Петрівського району  Кіровоградської області. Селище Балахівка займає площу земельної ділянки 90,5 га, вся земля знаходиться в межах населеного пункту, межує із землями сільськогосподарського призначення Чечеліївської та Новостародубської сільських рад.

Селище засноване 9 травня 1955 року згідно Постанови Ради Народних Комісарів „Про будівництво вуглерозрізу „Балахівський” виробничого об’єднання „Олександріявугілля”. Потужність вугільного розрізу зданого в експлуатацію в 1961 році сягала 1,5 млн. тонн вугілля на рік. В грудні 2004 року розріз „Балахівський” було ліквідовано у зв’язку із завершенням робіт. Отже свою новітню назву селище отримало від Балахівського покладу бурого вугілля розвіданого в даній місцевості. Добру славу залишив про себе екскаваторник  розрізу Петров Іван Олександрович, який за доблесну працю був нагороджений знаком «ШАХТАРСКАЯ СЛАВА» І-ІІІ ступенів.

Селище Балахівка є самостійною адміністративно-територіальною одиницею у складі Петрівського району Кіровоградської області.

Територіальна громада селища Балахівки відповідно до Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" безпосередньо або через органи місцевого самоврядування та їх посадових осіб здійснює  управління майном, що належить до її комунальної власності:

  • об'єкт місцевого самоврядування;
  • дитячий дошкільний навчальний заклад, який відвідують 21 вихованців, завідуюча Коробка С.М.;
  • будинок культури - директор Т.П.Турбаєвська. Велика увага приділяється підростаючому поколінню. Уже стало традицією кожного року до Дня захисту дітей проводити не просто конкурси малюнків, а й ігри пізнання де діти разом зі своїми татами і мамами проходять по лабіринтах ігор.;
  • функціонує амбулаторія сімейної медицини. В  амбулаторії відкрито додаткові послуги лікаря - стоматолога, сучасне стоматологічне обладнання, надаються послуги  фізіологічного кабінету, акушерства, прививоч­ного та маніпуляційного кабінету, патронажної медсестри.
  • Балахівська житлово-комунальна контора.

Також на селищі функціонують об’єкти державної власності:

  • Балахівська загальноосвітня школа I-III ступенів де працюють 16 вчителів, які навчають 76 учнів;
  • Макіївське професійно – технічне училище ім. А.С. Макаренка;
  • відділення зв’язку;

Для задоволення потреб громади на селищі також функціонують об’єкти приватної власності:

  • шість магазинів;
  • ТОВ «Кіровоградський комбікормовий завод»,
  • ТОВ «ВЕСТ СОЛАР», яке на земельній ділянці площею 15, 1757 га, 2018 року ввело в експлуатацію в селищі Балахівка фотовольтаїчну ( сонячну ) електричну станцію, потужністю 8 – 9,3 МВт обігнавши сусідні населені пункти за щаблем технологічного спорядження. Керівники господарств приходять подивитись, як об’єкт енергетики сонячні батареї виробляють електричну енергію з альтернативних джерел.

Визначною місцевістю є - Блакитне озеро, Голубе озеро – одна з найдивовижніших водойм нашого краю із унікально чистою водою. Воно утворилося на місці відкритого кар’єру бурого вугілля вуглерозрізу «Балахівський», де проводилася розробка копалин відкритим способом.

Вугільний кар’єр затопило ще в 60-х роках ХХ ст.: під час проведення вибухових робіт з підземного джерела фонтаном пішла вода. Вода з джерела прибувала постійно і відкачати її було марною справою. Тому розробку бурого вугілля припинили, а коли бруд осів – утворилася водойма із напрочуд чистою водою.

Озеро має форму зигзагу – точно таку, яку мав колишній вугільний розріз.   На озері є місця, де глибина сягає до 30 метрів. Вода з джерел, якими поповнюється озеро, містить унікальний мінеральний склад, тому озеро ніколи не «цвіте». Хоча вода абсолютно прісна, але тримає на поверхні як морська.

Вода озера корисна тим, хто страждає захворюваннями суглобів і хребта: через 7-10 купань стан хворих покращується. На берегах озера можна знайти блакитну і білу глину, яку використовують як в косметичних, так і в лікувальних цілях. Навколо озера росте немолодий акацієвий ліс, маслини, сосни і клени, дички яблунь і груш, вабить око різнотрав’я.

Не можна не згадати про вчительку початкових класів Балахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук Світлану Панасівну Логачевську. Її нагороди – відзнака Президента України, орден «За заслуги» ІІІ ступеня, орден «Знак Пошани», медаль «За трудову доблесть» та медаль Ушинського, знак «Відмінник народної освіти України», Грамота Президії Верховної Ради України, звання «учитель-методист» достойно вінчають працю вчительки. Однією з перших вона стала лауреатом обласної премії імені В. О. Сухомлинського. Окрім того, Світлана Панасівна – доцент Уманського державного педуніверситету, автор численних методичних посібників для вчителів початкових класів.  

В селищі знаходиться дві релігійні громади Хресто-Воздвиженська церква УПЦ та Українська Православна церква Київського Патріархату Олексія Чоловіка Божого.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *